ראשי · עיצוב תמונות · קהילת מעצבים

קהילת מעצבים

למרות שבארץ יש קהילת אינטרנט עירנית ושוקקת, קשה שלא לשים לב לכמה הבדלים מהותיים משווקים אחרים דוגמת אירופה או ארצות הברית, שם כמויות הגולשים גדולות פי כמה וכמה. במדינות כאלה, כמעט כל נישה זוכה לאתר ייעודי שתודות לאוכלוסיית הגולשים הגדולה שווה בכמות התנועה שלו לכמה מן האתרים הגדולים בישראל.

הדוגמא הבולטת ביותר הוא אתר Deviant Art - קהילת מעצבים ענקית, הגדולה ביותר בעולם, שמיועדת למעצבים אמריקאיים אבל חברים בה מעצבים מכל העולם Deviant Art הוא כמובן לא היחיד בסוגו, וקיימים אינספור אתרים איכותיים לנישות דוגמת מעצבי אינטרנט, מעצבי פרינט, מעצבי תל מימד וכך הלאה חלק מו האתרים האלה הם פורומים פופולריים, אחרים הם בלוגים עם אלפי קוראים קבועים ומעטים יותר הם פורטלי תוכן המתמקדים בנישה העיצובית שלהם

דוגמאות לקהילות מעצבים בנישות מובילות

  • Smashing Magazine הוא בלוג עיצוב סופר פופולרי המתמקד בעיצוב אתרי אינטרנט, בין אם בגרפיקה, CSS או ממשק משתמש (UI). האתר מהווה מקור מידע חשוב ואפילו קריטי למעצבי אינטרנט מכל רחבי העולם.
  • CG society הוא פורטל תוכן מוביל למעצבים בטכניקות תלת או דו מימד. האתר כולל חדשות, סקירות, פורומים וגלריות עם עיצובים מדהימים.

אלה רק דוגמאות מייצגות, כמובן שקיימים עוד מאות אתרים איכותיים. הנקודה המרכזית היא שבארץ לא קיימים כמעט אתרי נישה, וגם אלה הקיימים בדרך כלל אינם מספקים תחרות לאתרים מובילים מהעולם. הסיבות לכך רבות, שונות ומגוונות, אבל השורה התחתונה היא כי זה המצב והוא כנראה לא הולך להשתנות בעתיד הנראה לעין.

22.10.2009. 11:30

Comments

עדידוש 02.10.2010. 21:23

איזה אתר משעמםםםם!!!!!!!!!1

מאי 02.01.2010. 13:53

היי מה מצב?

yasmin 12.11.2009. 20:25

אבל איך מעצבים התמונות שלי

כתוב תגובה

* = שדה נדרש

:

:

:


4 + 8 =